• Výcvik korčuľovania

• Predškoláci absolvovali výcvik korčuľovania na zimnom štadióne O.Nepelu, pod vedením profesionálnych trénerov. Prostredníctvom pohybových aktivýt s vhodnými pomôckami, deti prekonávali samých seba, naberali odvahu a napredovali. Učili sa padať, vstávať, šmýkať, bežať a jazdiť na oboch nohách. Výcvik vyvrcholil karnavalom na ľade, za účasti rodičov. Deti sa predstavili v karnevalových maskách a ukázali svoj pokrok.

• Lesné zvieratá

• V rámci environmentálnej výchovy sa deti oboznamovali s niektorými druhmi živočíchov žijúcich v lese.

• Vážení rodičia!

Blíži sa najkrajšie obdobie v roku, Vianoce.

Naša materská škola sa zapojila do celoslovenského vianočného projektu "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Cieľom tohto projektu je potešiť osamelých seniorov darčekom, ktorý zahreje pri srdci. Často je to jediný darček, ktorý dostanú.

Touto cestou Vás chceme poprosiť o spoluprácu pri zrealizovaní tohto projektu. Priniesť môžete jednotlivé položky zo zoznamu, prípadne už hotové krabičky, ktoré odovzdáte pani učiteľkám na triedach. Deti do nich prispejú zhotovenými vianočnými pozdravmi.

Už teraz Vám zo srdca ďakujeme a veríme, že spoločne sa nám podarí naplniť láskou čo najviac krabičiek a vyvolať pocit šťastia v mnohých srdiečkach.

• BD - Mravec Gregor

• Dňa 10.10.2023 našu materskú školu navštívilo bábkové divadlo Dúha. Predviedlo nám krásny príbeh o hľadaní domova, láske, odvahe a priateľstve. Hlavnou postavou bol mravec Gregor, ktorý sa jedného dňa rozhodol opustiť domov a na ceste objavovania a hľadania ho čakali rôzne prekvapenia. Deti predstavenie veľmi zaujalo a zároveň aj pobavilo.

• Divadlo Mici a Mňau

• Deti videli interaktívne divadlo Mici a Mňau na tému jeseň. Hravou a zábavnou formou boli vtiahnuté priamo do deja a spoločne s mačkou Mici spoznávali silu vetra od najmenšieho vánku až po víchricu. Dozvedli sa aké jesenné plody zbierame, ako sa treba obliecť keď nastanú chladnejšie dni a prečo vlastne šarkan nelieta, či lieta?

• Škôlka volá

• Vážení rodičia, milé naše deti,

deň nástupu do MŠ sa blíži. Veríme, že ste si dobre oddýchli, poriadne užili prázdniny spolu so svojimi rodinami a na škôlku sa už tešíte.

Nástup do MŠ je 4.9.2023 (pondelok) od 6:30 do 8:00.

Prevádzka MŠ je od 6:30hod. do 17:00hod.

Zoznamy tried sú umiestnené na vchodových dverách do každej triedy.

Tešíme sa na Vás.

• Poníky

• Deti sa v areáli materskej školy vozili na poníkoch. Poníky boli krotké a vedené skúsenými ošetrovateľmi Deti mali radosť nielen z jazdy, ale aj s pohladenia poníkov. Na záver ich odmenili chutnou mrkvičkou a jabĺčkami.

• Výlet vláčikom Blaváčikom

• Dňa 7.6.2023 sme boli na výlete vláčikom Blaváčikom. Po príchode vláčiku sme doň nastúpili pred materskou školou a počas cesty historickou časťou Bratislavy, sme sledovali niektoré známe budovy mesta ako Slovenský rozhlas, Prezidentský palác, Bratislavský hrad,Slovenské národné múzeum a iné. Vláčik nás odviezol naspäť do škôlky, kde si deti pochutili na dobrotách, ktoré im pripravili rodičia.

• DEŇ DETÍ

• 1. júna oslavujú deti na celom svete svoj veľký Deň. V našej materskej škole sme vo štvrtok 1.6. pre deti pripravili nafukovací hrad, kde sa deti do sýtosti vyšantili a zabavili. Ale to ani zďaleka nebolo všetko, pokračovali sme aj v piatok. Pani učiteľky pripravili pre deti program plný hier, súťaží a zaujímavých aktivít. Spolu s deťmi sme si tento deň veľmi užili.

• Muzikanti Fidlikanti

• Našu materskú školu navštívili Fidlikanti. Hravou formou deťom predviedli typické hudobné nástroje: husle, cimbal, fujaru, píšťalky, koncovku. Spolu sme si zaspievali pekné ľudové pesničky, naučili sa tancovať čapáš a klobúkový. Niektoré z detí si vyskúšali hru na cimbale. Koncert sa nám všetkým veľmi páčil.

• Gašparko a Janko v pekle

• Deti videli bábkové predstavenie, kde dobro zvíťazí nad zlom. Janko s gašparkom od mladého hlúpeho čerta figliarstvom vymámili zlato a dukáty, ktoré rozdelia chudobným a vyplatia dlžoby. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo a na záver si niektoré vyskúšali manipuláciu s bábkami.

• Novomestská rodinná nedeľa

• Srdečne pozývame všetky deti s rodičmi na našu najbližšiu Novomestskú rodinnú nedeľu,

ktorá prinesie tentokrát do Domu Kultúry Kramáre tvorivé dielničky a predstavenie divadla Féder Teáter: Zlatý Hrdina.

Podujatie sa bude konať už najbližšiu nedeľu 26. 3. o 15.00 h.

Rodiny zo sociálne znevýhodneného prostredia a  majú vstup zadarmo.

Voľný vstup na podujatia je potrebné vybaviť si na Miestnom úrade Bratislava-Nové Mesto, Oddelenie sociálnych vecí, tel: 02/49 253 529.

Nárok majú rodiny v hmotnej núdzi, ktoré poberajú dávku v hmotnej núdzi z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny Bratislava,

rodiny s príjmom do výšky 2- násobku sumy životného minima, rodiny v krízovej situácii - ukrajinské rodiny a rodiny, ktoré majú deti zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov.

V prípade,  že vás zaujíma aprílový program Novomestských rodinných nedieľ, klinite tu.

Tešíme sa na vás!

• Kúzelník

• Do našej materskej školy zavítal kúzelník. Ukázal nám rôzne kúzla do ktorých sa zapojili aj deti. Predstavenie sa deťom veľmi páčilo. Dali to najavo šťastným úsmevom a silným potleskom.

• Hravé Nové Mesto

• Pozývame vás na Hravé Nové Mesto, ktoré sa bude konať v nedeľu 5. 3. 10.00 h do 13.00 h v Stredisku kultúry Vajnorská

Podujatie organizované mestskou časťou v spolupráci s iHRYskom pre všetkých, ktorí sa radi hrajú spoločenské hry od výmyslu sveta.

Podujatie je určené pre partie, kamarátov, rodiny aj deti.

VSTUP VOĽNÝ.