• Čerstvé hlavičky

• Milí rodičia a priatelia Materskej školy.

Naša materská škola sa zapojila do 6. ročníka projektu Čerstvé hlavičky, vďaka čomu súťaží o prísun kvalitného a čerstvého ovocia alebo zeleniny na celý školský rok 2024/2025

Aj vy nás môžete podporiť svojimi hlasmi na www.cerstvehlavicky.sk.

Hlasovanie prebieha od 25.4.2024 – do 29.5.2024

• Hlasovať môže ktokoľvek, po tom čo sa zaregistruje svojím emailom a telefónnym číslom na vyššie uvedenej stránke
            • Hlasovať je možné každý deň, pričom každý deň je možné zahlasovať raz za školu a raz za škôlku. Teda každý môže v jeden deň odovzdať max. 2 hlasy (z toho 1 škole a 1 škôlke)
            • Hlasovať môžete nielen cez počítač, ale aj cez smartfóny

Vopred ďakujeme za každý hlas.

• Tvorivé dielne.

• Veľmi príjemná a tvorivá nálada zavládla v utorok 26.3. popoludní v našej materskej škole. Vo všetkých triedach prebiehali tvorivé dielne, kde si deti spoločne s rodičmi vytvorili nádherné veľkonočné dekorácie a vajíčka od výmyslu sveta. Všetky výtvory boli krásne a deti si ich vzali domov.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a tešíme sa na ďaľšie tvorivé stretnutie v materskej škole.

• VEĽKÁ NOC S FUNNY A KAMARÁTMI.

• 26.3. deti videli hudobno výchovný program Funny a kamaráti. Hlavnou témou bola Veľká Noc, príroda a farby ročných období. Deti sa aktívne zapájali. Spolu s Funny a jej kamarátom zajkom Jojom oslávili Veľkú Noc plnú zábavy a skvelej hudby.

• Poďakovanie za účasť na brigáde.

• V materskej škole sa v dňoch 15. a 16.3. uskutočnila brigáda, ktorej cieľom bola úprava a skrášlenie školského dvora. Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým, ktorí si našli čas a zúčastnili sa na brigáde. Ďakujeme aj detičkám, ktoré nám prišli pomôcť. Podarilo sa nám vyčistiť školský dvor, rozviesť a rozhrabať zeminu a  vysiať trávu.

Ak sa Vám na brigádu prísť nepodarilo, radi Vás privítame nabudúce.

Ešte raz všetkým srdečne ďakujeme za ochotu a nadšenie. Spravili sme veľký kus práce. Bez vašej pomoci by sme to nezvládli.

ĎAKUJEME

• Poľné zvieratká

• V rámci environmentálnej výchovy sme v našej MŠ privítali poľné zvieratká. Prišli k nám myšky, škrečok, potkany aj zajko. Teta ktorá sa o ne stará nám porozprávala, kde bývajú, čo papajú, s čím sa hrajú. Deťom sa zvieratká veľmi páčili a mohli si ich aj pohladkať.

• AstroShow

• V piatok 1.3.2024 naši škôlkari prežili zaujímavé dopoludnie, ktoré im spestrilo mobilné planetárium so svojou astroshow na tému vesmír. Dozvedeli sa zaujímavé informácie o planétach slnečnej sústavy. Zistili mnohé zaujímavosti o Slnku, Mesiaci a hviezdach. Bolo to veľmi zaujímavé. Už teraz sa tešíme kedy medzi nás prenosné planetárium  zase zavíta.

• Dopravná výchova

• Do materskej školy zavítala pani policajtka. Deťom porozprávala o svojej práci, čo je jej úlohou a aké má povinnosti. Hravou a pútavou formou im rozprávala o bezpečnosti na ceste - ako sa majú správať, prechádzať cez priechod pre chodcov, všímať si dopravné značky. Deti s radosťou odpovedali na jej otázky. Ďakujeme pani policajtke za jej návštevu.

• Poprepletko

• Našu materskú školu navštívilo Divadlo pod hríbikom a predstavilo nám krásnu rozprávku Poprepletko. Hlavný hrdina bol veselý, odvážny a popletený, no prešiel cez rozum zbojníkovi, tak aby nakoniec všetko dobre dopadlo. Slovné prekrúcačky a milé popletené zážitky priniesli Poprepletkovi vytúžené šťastie a ruku princeznej.

• Fašiangový karneval

• Fašiangový čas prináša radosť, veselosť a zábavu. Tak tomu bolo aj v našej materskej škole, kde sa konal karneval. Celá škôlka sa zmenila na rozprávkovú krajinu, v ktorej sa stretli rôzne rozprávkové bytosti. Škôlkou sa ozývala hudba, tanec a veselý smiech detí. Bola to úžasná karnevalová párty, na ktorú budú deti ešte dlho spomínať.

• Zbierame batérie so Šmudlom

• Naši predškoláci sa zúčastnili ekoprogramu - Zbierame batérie so Šmudlom. Zábavnou a hravou formou sa deti učili, prečo je dôležité triediť odpad, kam ktorý druh odpadu patrí a zistili, kam môžu odniesť použité batérie z hračiek.

• Fidlikanti

• Našu MŠ navštívili Fidlikanti Aďo a Jožko. Predstavili nám rôzne hudobné nástroje (husle, fujaru, píšťalku, cimbal). Spoločne sme si zaspievali veselé ľudové piesne a zatancovali. Niektoré deti si vyskúšali hrať na cimbale. Tváre detí žiarili radosťou a spokojnosťou.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Zapojili sme sa do projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok." Vďaka vašim šlachetným srdiečkam sa nám podarilo pripraviť veľa krabičiek. Deti pripravili vianočné pozdravy, ktoré sa stali súčasťou krabičiek.      Vďaka Vašej pomoci sme priniesli veľa lásky a radosti osamelým seniorom.                                                        Ďakujem všetkým za spoluprácu.

• Mikuláš

• Aj tento rok všetky deti s napätím očakávali, či ku nám príde Mikuláš. A prišiel, veď v našej MŠ sú len dobré detičky. Prišiel spolu s anjelom a čertom. Deti Mikulášovi predviedli krásne pesničky a básničky, ktoré si pripravili. Na záver Mikuláš každé dieťa odmenil sladkým balíčkom.

• Postav sa za seba

• Videli sme interaktívne bábkové divadlo, ktoré deťom odhalilo aké je dôležité postaviť sa za seba a za všetkých ktorí to potrebujú. Hlavnými postavami boli nesmelí Medveď, sebavedomá Lasica a Lester - zlodej, ktorý ničí les a ubližuje jeho obyvateľom. Ich spoločné dobrodružstvo deti naučilo zásady bezpečnosti. Naučilo ich, že aj silné osoby niekedy potrebujú podporu, aby mohli využiť svoj hlas, stanoviť si hranice a komunikovať svoje pocity a potreby.